Wycieczka do Gdańska i Gdyni

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wycieczka do Gdańska i Gdyni

W dniach 17-19 października  uczniowie klas IIEO, IIEL, IIIEL i IV ET uczestniczyli  w wycieczce dydaktycznej do portów morskich w Gdańsku i Gdyni. Podczas wyjazdu,  uczniowie drogą morską zwiedzili nabrzeża przeładunków masowych w Gdyni,  terminal kontenerowy oraz port marynarki wojennej. Dowiedzieli się o planowanej rozbudowie infrastruktury punktowej portu akwatorium i terytorium, które ma być zakończone w 2030 roku.  Na uczestników rejsu  po gdyńskim porcie wewnętrznym i zewnętrznym czekała miła niespodzianka: spotkanie z kapitanem żeglugi wielkiej. Pan kapitan, który w trakcie swej kariery morskiej dowodził największymi kontenerowcami  świata , wpływając i wypływając z największych portów Singapuru, Rotterdamu, opowiadał młodzieży  o swojej  drodze zawodowej.  Podczas wycieczki był przewidziany także czas na zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej.  Kolejny dzień przyniósł nowe wyzwania, uczniowie zwiedzali Nabrzeże Stoczniowców, Nabrzeże Chemików oraz Gdański Terminal Kontenerowy. Młodzież odkrywała  na nowo urządzenia transportu bliskiego do załadunku, przeładunku i transportu ładunków: suwnice, żurawie, ciągniki terminalowe, podnośniki AGV i urządzenia przenośnikowe. Swoją podróż uczniowie zakończyli w terminalu pasażerskim na Westerplatte.  Piękna pogoda towarzysząca uczestnikom podczas wycieczki, widoki statków oczekujących na redzie na wejście do portu były dodatkowymi atrakcjami niezwykle udanego wyjazdu.