Wycieczka do Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wycieczka do Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport

W dniu 8 marca uczniowie klasy 1EL i 1EO mieli okazję uczestniczyć  w zajęciach edukacyjnych realizowanych  w pomieszczeniach Centrum Edukacji Lotniczej  na terenie lotniska Kraków Balice. Młodzież ucząca się w zawodach:  technik eksploatacji portów i terminali oraz technik lotniskowych służb operacyjnych podczas spotkania poznała zasady organizacji pracy na lotnisku. Pracownicy portu lotniczego w bardzo ciekawy i przystępny sposób starali się przybliżyć uczniom charakter przyszłej pracy przekazując  informacje dotyczące specyfiki pracy przy danym  stanowisku. Centrum Edukacji Lotniczej posiada pomieszczenia zaaranżowane na terminal pasażerski oraz wyposażone w specjalistyczną infrastrukturę terminalową (m.in. Punkt Informacji Lotniskowej, stanowiska Check-in, Punkt Kontroli Bezpieczeństwa).  Nasi uczniowie mogli więc w praktyce poznać najistotniejsze aspekty podróży lotniczej w tym ścieżkę pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, to znaczy  niezbędne czynności, jakich musi dokonać pasażer przed rozpoczęciem podróży samolotem.  Zagadnienia te przedstawione zostały również  z perspektywy osób realizujących swoje obowiązki na poszczególnych etapach odprawy. Bardzo ciekawy był również pokaz filmu dokumentalnego wyprodukowanego przez Kraków Airport, w którym zaprezentowane zostały zawody występujące w pracy na lotnisku,  wymagania na dane stanowiska oraz ciekawostki  związane z poszczególnymi branżami.  Wrażenia z pobytu w Centrum Edukacji Lotniczej, możliwość bezpośredniej rozmowy z pracownikami lotniska na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki .