Uczniowie Technikum nr 4 wśród pobijających rekord Guinnessa!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Uczniowie Technikum nr 4 wśród pobijających rekord Guinnessa!

16 października, w samo południe, w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Źeromskiego w Sosnowcu odbyło się bicie rekordu Guinnessa w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo oddechowej. Zanim jednak zaczęto bić rekord, uczniowie sosnowieckich szkół mieli możliwość zapoznania się z fantomami oraz techniką wykonywania RKO. Mogli również prześledzić sposób działania defibrylatora AED oraz zobaczyć symulację akcji ratunkowej z udziałem fachowych służb, w tym m.in pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. W czasie pobijania rekordu nie mogło zabraknąć młodzieży z naszego Technikum oraz profesora Roberta Struzika. Uczniowie z klasy 1KT szybko opanowali technikę niesienia pierwszej pomocy i byli jednymi z najskuteczniejszych ratowników. Drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Brzeziński, Dawid Czyż, Kacper Krzeszowski, Kacper Woland, Kordian Waligóra, Marcel Grysiak, Mateusz Kowalski, Michał Mazur, Nikodem Jochymczyk, Aleksander Flak. Po 35 minutach ciągłej resuscytacji ogłoszono, że rekord został pobity. Gratulujemy uczestnikom i pomysłodawcom akcji!!!