Tydzień Transportu

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Tydzień Transportu

W dniach 21-25 stycznia w naszym Technikum odbywał się Tydzień Transportu. Przed absolwentami szkół podstawowych i gimnazjów czeka podjęcie ważnej i trudnej decyzji dotyczącej wyboru szkoły i kierunku kształcenia. Organizowany przez naszą szkołę Tydzień Transportu miał na celu pomóc młodzieży w rozpoznaniu swoich predyspozycji zawodowych oraz zaprezentować kierunki kształcenia  naszej szkoły.  W ramach tych zajęć odwiedzający poznali zawody transportowe poszukiwane na rynku pracy obsługi naziemnej statków powietrznych, mechanika lotniczego,  pilota, maszynisty, stewardessy, spedytora, pracowników terminali pasażerskich. Warsztaty prowadzone były w naszych pracowniach szkolenia zawodowego i laboratoriach przez uczniów pod opieką nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych. Uczestnicy Tygodnia Transportu poznawali specyfikę pracy w danym zawodzie, zwiedzali pracownie przedmiotowe. Proponowane przez naszą szkołę zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Technikum licznie odwiedzały grupy uczniów  z sosnowieckich szkół i okolic (32 grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne). Całość działań koordynowała p. Danuta Juszczyk-Kieliś.