TRAKO 2017

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> TRAKO 2017

Uczniowie z klas 3KT oraz 3LT uczestniczyli w dniach  26 - 29 września w odbywających się w Gdańsku 12. Międzynarodowych Targach Kolejowych. Grupa młodzieży zebrała się na sosnowieckim dworcu kolejowym o godzinie 22.00, by udać się w kilkugodzinną podróż pociągiem nad morze.

Po dotarciu na miejsce i zostawieniu bagaży w pobliskim schronisku młodzieżowym uczniowie rozpoczęli zwiedzanie. Udało im się zobaczyć między innymi: Port w Gdyni, Kamienną Górę i molo w Sopocie, z którego wrócili zmęczeni, ale wciąż żądni nowych wrażeń. Kilkuosobowa grupa uczniów pod opieką pana Rafała Krążka dodatkowo zwiedziła stadion Energia Gdańsk.  Następnego dnia uczniowie uczestniczyli w Targach Kolejowych, gdzie mogli poszerzyć swoją wiedzę o kolei, spedycji oraz eksploatacji. Wszyscy wrócili zaopatrzeni w niezliczoną ilość upominków oraz katalogów poszczególnych firm.

Wieczorem 28 września opiekunowie wycieczki pani Lucyna Kleszcz, pani Barbara Nowak oraz pan Rafał Krążek przygotowali niespodziankę w postaci zaproszenia grupy do

małej rosyjskiej restauracji na pyszną herbatę i słodki poczęstunek. Dopełnieniem wspaniałego wieczoru było nocne zwiedzanie miasta.

W ostatnim dniu grupa ze smutkiem udała się na dworzec, aby wrócić do domu. Ta niestandardowa lekcja zawodowa dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i z pewnością zostanie w ich pamięci na długie lata.