Szkolny Konkurs Ortograficzny już rozstrzygnięty!!!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Szkolny Konkurs Ortograficzny już rozstrzygnięty!!!

28 maja 2018r. odbyła się w Technikum nr 4 jubileuszowa XV edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii 2018”. W tym roku szkolnym do zmagań z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji przystąpiło ośmioro uczestników wyłonionych w szkolnych eliminacjach.

Tradycyjnie przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursu zajęły się panie: mgr  Bożena Lasota - nauczyciel języka polskiego oraz Joanna Krupa-  nauczyciel –bibliotekarz.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie: Technikum nr 4 Transportowego, Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 7.

Miło nam poinformować, że tytuł „Mistrza Ortografii 2018” zdobyła uczennica klasy 1 ST Technikum nr 4 Estera Sładki.

Miejsce drugie zajął uczeń Technikum nr 6 Igor Kaczmarek, a trzecie ex aequo Aleksandra Trzeciak i Weronika Lorenc z Technikum nr 4.

Jubileuszowa edycja skłania do podsumowań. Konkurs przez 10 lat był wewnętrzną imprezą Technikum Transportowego. Jego pomysłodawczyniami były polonistki-Bożena Lasota i Teresa Kot. Od 2014 roku w konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich szkół CKZiU. W ciągu pięciu ostatnich lat trzykrotnie Mistrzem Ortografii był uczeń Technikum nr 4, raz uczennica Technikum nr 5 i raz uczennica Technikum nr 6. Wśród osób zdobywających nagrody i zajmujących czołowe lokaty było w tym czasie dziewięcioro uczniów Technikum nr 4 i ośmioro uczniów Technikum nr 6.

Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.