Szkolne rekolekcje wielkopostne

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Szkolne rekolekcje wielkopostne

W dn. 05 -07 marca 2018 r. młodzież Technikum nr 4 Transportowego oraz Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatronicznego  uczestniczyła w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych, zorganizowanych przez proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa – ks. kan. dr Grzegorza Noszczyka. Nauki rekolekcyjne głosił ks. dr Sławomir Korona. Rozważania dotyczyły wiary, nadziei i miłości, które są trzema kluczami do ludzkiego sumienia. W pierwszym dniu, po nauce rekolekcyjnej, młodzież mogła skorzystać z sakramentu pokuty. W drugim dniu odbyła się Droga Krzyżowa, którą przygotowali i przedstawili uczniowie kl. 3KT: Patrycja Ambroziak, Kamil Kucięba, Szymon Piechota i Kamil Milewski oraz Kamil Bunar – uczeń kl. 2KS. Na zakończenie „duchowych ćwiczeń”, w środę, młodzież uczestniczyła we Mszy św., do której oprawę liturgiczną przygotowali uczniowie: Patrycja Ambroziak, Piotr Sułkowski z kl. 3ST oraz Kamil Bunar.