Symulator lokomotywy EU07

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Symulator lokomotywy EU07

W dniu 5 marca w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli spółki Koleje Śląskie wraz z przyszłymi maszynistami odbywającymi pierwszy kurs na świadectwo maszynisty w tej spółce. Nasi goście zwiedzili szkołę, pracownie zawodowe, a wśród nich m.in. salę automatyki urządzeń sterowania ruchem kolejowym z oryginalnymi sygnalizatorami świetlnymi w skali 1:1 oraz makietą kolejową w skali H0. Jednak głównym celem wizyty był przejazd symulatorem lokomotywy EU07-478s, w którym była możliwość przetestowania swoich własnych umiejętności zmagając się m.in. z typowymi dla pojazdu usterkami, sytuacjami ruchowymi oraz z wydarzeniami losowymi takimi jak potrącenie osoby postronnej czy wypadek na przejeździe kolejowo-drogowym, którym przyszli maszyniści będą musieli stawić czoła.Z kolei  maszyniści Instruktorzy mający największe doświadczenie w branży "za nastawnikiem" mogli przenieść się na chwilę do czasów, gdy lokomotywy serii EU07 były ich chlebem powszednim na stanowisku maszynisty. Całe wydarzenie zostało bardzo pozytywnie odebrane zarówno przez przedstawicieli spółki Koleje Śląskie jak i przyszłych maszynistów. Spotkanie przygotowali: p. Kamil Kokoszka i p. Jonatan Biela. Mamy nadzieję na kolejne odwiedziny w naszym Technikum.