Przejazd specjalny z Kolejami Śląskimi po obwodnicy GOP

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Przejazd specjalny z Kolejami Śląskimi po obwodnicy GOP

Przejazd specjalny z Kolejami Śląskimi po obwodnicy GOP

W dniu 21.10.2017 odbył się przejazd specjalny Kolei Śląskich po obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Jazda ta nie mogła się odbyć oczywiście bez udziału uczniów z naszych klas kolejowych: Kamila Milewskiego oraz Tymoteusza Muszali z klasy 3KT oraz Kamila Cieszewskiego z klasy 4KT. Przejazd rozpoczął się w Bytomiu o godzinie 14:15 skąd już szlakami dawniej pasażerskimi a obecnie towarowymi kontynuował trasę w kierunku dworca w Gliwicach. Urozmaiceniem przejazdu był wykład, podczas którego opowiadano o ciekawostkach historycznych oraz przedstawiano zadania poszczególnych stacji. Po odjeździe z Gliwic pociąg specjalny o nazwie Potencjał Regionu, udał się między innymi przez Zabrze Makoszowy, Rudę Bielszowice, Katowice Panewniki, Katowice Szopienice Północne do Katowic Dąbrówki Małej gdzie odbył się krótki postój.  Uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek a także pamiątkowe gadżety. Po dojechaniu do Bytomia część osób opuściła pociąg a część mogła jeszcze wrócić nim do stolicy Aglomeracji Śląskiej. Po zakończonym przejeździe wszyscy wypowiadali się bardzo pozytywnie o tego typu imprezach organizowanych przez kolej i z niecierpliwością oczekują następnych.