Podpisanie umów stypendialnych z uczniami kierunku kolejowego

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Podpisanie umów stypendialnych z uczniami kierunku kolejowego

W dniu 29 września 2017r  odbyło się uroczyste podpisanie umów o stypendia fundowane przez PKP PLK. SA.  z nowymi stypendystami - uczniami i uczennicami  klasy  drugiej Technikum nr 4 Transportowego. Podpisanie umów odbyło się w obecności pana dyrektora Daniela Dygudaja i pani naczelnik Katarzyny Curyło oraz  naszych stypendystów i ich rodziców.  Technikum nr 4 Transportowe w imieniu pana dyrektora Jacka Górskiego reprezentowała wicedyrektor CKZiU pani  Ewa Bartosińska.

Uczniowie ci to przyszli technicy transportu kolejowego. Wszyscy otrzymają comiesięczne stypendia, a po uzyskaniu tytułu technika możliwość zatrudnienia u zarządcy infrastruktury.

Program stypendialny PKP Polskie Linie Kolejowe został rozpoczęły w 2010 roku. Uczniowie otrzymują stypendium już w drugim roku nauki. Dodatkowo regulamin programu stypendialnego przewiduje na koniec każdego roku szkolnego stypendyście, który uzyskał średnią z przedmiotów zawodowych na poziomie minimum 4,0, wypłatę jednorazowego bonusu w wysokości 500 zł.