Ogólnopolski Tydzień Kariery Zawodowej

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Ogólnopolski Tydzień Kariery Zawodowej

W dniach 22-25 października w Technikum nr 4 Transportowym odbywały się zajęcia w ramach  Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Zawodowej. W tym czasie odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7, Gimnazjum nr 13 oraz Gimnazjum nr 15. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zawodowych w pracowniach operacyjnych służb cywilnych, odprawy pasażerów w porcie lotniczym,  pracowni spedycyjnej i kolejowej. Dowiedzieli się o specyfice pracy w zawodach lotniczych dotyczących obsługi statków powietrznych na płycie lotniska. Mogli również przeprowadzić  kontrolę bezpieczeństwa pasażerów. Młodzież uczyła się formowania ładunków na paletach i dalszego ich przewozu środkami transportu samochodowego przy  wykorzystaniu  urządzeń transportu bliskiego. Największą atrakcję dla naszych gości stała się możliwość prowadzenia pociągu na symulatorze kolejowym jak również sama makieta kolejowa ze środkami transportu kolejowego do przewozu ładunków i pasażerów. W trakcie wizyty nasi młodsi koledzy zapoznali się również ze wszystkimi klasopracowniami szkoły i ich wyposażeniem.