Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Narodowe Czytanie

W dniu 10 września po raz kolejny społeczność szkolna Technikum nr 4 Transportowego włączyła się w akcję Narodowego Czytania. W roku 2018 wybraną przez Prezydenta RP lekturą było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Tegoroczna odsłona akcji oprócz stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, stała się też formą uczczenia Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej szkole lekturę „Przedwiośnia” zainaugurował Dyrektor CKZiU pan Jacek Górski. Kolejne fragmenty powieści czytała pani Dyrektor Ewa Bartosińska i kierownik szkolenia praktycznego pani Agnieszka Kamer. W gronie osób czytających byli  uczniowie reprezentujący wszystkie poziomy klas. Szczególnie miło było nam, że do wspólnej lektury przyłączyli się uczniowie klas pierwszych. Słowom Stefana Żeromskiego z uwagą przysłuchiwali się tegoroczni maturzyści, dla których udział w Narodowym Czytaniu stał się niejako powtórką przed egzaminem. Spotkanie zakończyła pani Joanna Czuber, która przybliżyła zebranym kontekst historyczny powieści. Za organizację szkolnego Narodowego Czytania odpowiedzialne były polonistki – pani Joanna Czuber i pani Bożena Lasota oraz nauczyciel bibliotekarz pani Joanna Krupa.