Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Narodowe Czytanie

W dniu 6 września społeczność szkolna Technikum nr 4 Transportowego włączyła się w szóstą już edycję akcji Narodowego Czytania, której celem jest między innymi popularyzowanie wielkich dzieł literatury polskiej. W spotkaniu uczestniczyli: Dyrekcja szkoły, nauczyciele poloniści, uczniowie klas pierwszych oraz tegoroczni  maturzyści. Do Narodowego Czytania wybranych zostało  kilka znaczących scen „Wesela” znanych m.in. z powodu użytych tam zwrotów, które przeszły do języka codziennego oraz takich, które pokazują główną myśl utworu. Pani Joanna Czuber  wprowadziła zebranych w atmosferę epoki Młodej Polski i omówiła genezę utworu Stanisława Wyspiańskiego. W tym roku czytanie „Wesela” zainaugurowali Dyrektor CKZiU  pan Jacek Górski oraz wicedyrektor CKZiU pani Ewa Bartosińska. W kolejne postaci dramatu doskonale wcielili się uczniowie, o czym świadczyły gromkie brawa publiczności. Za organizację szkolnego Narodowego Czytania odpowiedzialne były polonistki – pani Joanna Czuber, pani Bożena Lasota pani Beata Olczyk oraz nauczyciel bibliotekarz pani Joanna Krupa.

Pliki do pobrania:
Image icon 2.jpg48.56 KB