Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego

W dniach od 23 do 25 października 2018r. odbyły się XIV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO w Kielcach. Udział w tym wydarzeniu wzięli nasi uczniowie Mateusz Hołdowicz oraz Tymoteusz Muszala z klasy 4KT. Jako zagorzali miłośnicy komunikacji miejskiej oraz nowinek technicznych z niecierpliwością wyczekiwali terminu rozpoczęcia imprezy. Na targach była między innymi  możliwość zapoznania się z nowymi modelami słynnej na całym świecie polskiej firmy Solaris Bus & Coach, która przedstawiła  premierę autobusu Solaris Urbino 12 LE Lite Hybrid. Zaprezentowano również  obecny model Urbino IV generacji  w wersji po „motoryzacyjnym liftingu”.  Firma Ursus  pokazała model City Smile 18T czyli mało znane w Polsce trolejbusy przegubowe wyprodukowane dla MPK Lublin. Ponadto na targach widoczne były środki transportu innych firm komunikacyjnych, takich jak: Mercedes Benz, Scania, Iveco, SOR. Podziwiano także autobusy zabytkowe, które dzięki uprzejmości Krakowskiego Klubu Miłośników zagościły również na tych targach. Nasi uczniowie mogli się też zapoznać szczegółowo z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, dotyczącymi Systemu Informacji Pasażerskiej (najnowsze biletomaty stosowane w komunikacji czy system rozgłoszeń pasażerskich wraz z dedykowanymi aplikacjami, z których wielu z nas ma przyjemność korzystać). Mateusz wraz z Tymoteuszem nadal nie mogą wyjść z podziwu  nad tym, jakie rozwiązania mogą już teraz ułatwić nam dojazd do pracy czy szkoły.