MARSZ „POLA NADZIEI”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> MARSZ „POLA NADZIEI”

W dniu 25 maja  grupa uczniów naszej szkoły należąca do Klubu Ludzi Nieobojętnych wzięła udział w Marszu Nadziei organizowanym  przez Hospicjum Sosnowieckie im. św. Tomasza Apostoła. Marsz Nadziei  jest imprezą finalizującą roczną kampanię „Pola Nadziei”, wyrazem solidarności, pamięci o chorych objętych opieką hospicyjną. Celem marszu jest zamanifestowanie potrzeby niesienia pomocy i nadziei wszystkim osobom chorym i cierpiącym z powodu nieuleczalnej choroby nowotworowej oraz ich rodzinom.

Udział w marszu był dla  naszych uczniów również podsumowaniem wszystkich akcji pod hasłem „Pola Nadziei”, jakie odbyły się w tym roku szkolnym: sadzenie żonkili, kiermasze świąteczne, wykonywanie kartek dla darczyńców i podopiecznych hospicjum, pomoc w ogrodzie nowo otwartego Centrum Wsparcia Rehabilitacyjno-Opiekuńczo-Psychologicznego (obecna nazwa stacjonarnego hospicjum w Sosnowcu).  Marsz zakończył się w Parku Sieleckim, gdzie uczestnicy utworzyli tzw. żywe serce  sfotografowane następnie „z lotu ptaka”. Uczniowie sosnowieckich szkół i przedszkoli prezentowali swoje talenty artystyczne, na koniec ogłoszono wyniki konkursów dla szkół. W konkursie na nakręcenie filmu pod hasłem „Wolontariat hospicyjny naszymi oczami” zwyciężył obraz zrealizowany  przez Bernadettę  Marut z Technikum nr 6 pod kierunkiem pani Justyny Nowak. Gratulujemy!