Lekkoatletyczne Mistrzostwa Klas Pierwszych

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Lekkoatletyczne Mistrzostwa Klas Pierwszych

W dniu 1 października na Stadionie Lekkoatletycznym przy Alei Mireckiego w Sosnowcu odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Klas Pierwszych naszej szkoły. Podobnie jak w latach poprzednich nasi najmłodsi uczniowie rywalizowali w konkurencjach biegowych i technicznych, a najlepszymi okazali się:

biegi dziewcząt:
100 m dziewcząt - Natalia Curyło - I EL
600 m dziewcząt - Dagmara Cebula - I EL

skok w dal dziewcząt: Paulina Kubasiak - I EL

pchnięcie kulą dziewcząt: Roksana Szuwałowska I EO

biegi chłopców:
100 m chłopców- Michał Pastusiński - I EO
300 m chłopców - Michał Rudy - I EL
1000 m chłopców - Oleksandr Petruniak - I EL

skok w dal chłopców:
Michał Rudy - I EL

pchnięcie kulą chłopców:
Wojciech Adamczyk - I EO

Startując w poszczególnych konkurencjach, uczniowie zdobywali punkty dla swoich klas zarówno za indywidualnie osiągnięte wyniki jak i udział w poszczególnych konkurencjach. Na klasyfikację drużynową złożyła się suma punktów uzyskanych przez całą klasę.
Najlepszą okazała się klasa I EL - 307 pkt, na drugim miejscu zawody ukończyła klasa I EO - 258 pkt, a najniższy stopień podium zajęła klasa I KT - 121 pkt. Głównym celem imprezy była integracja młodzieży klas pierwszych podczas rywalizacji sportowej oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy sukcesów w zawodach miejskich. Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu sportowym szkoły!