Latająca miotła Baby Jagi

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Latająca miotła Baby Jagi

Uczniowie klasy 3 LT i 2 EL uczestniczyli w konkursie „Latająca miotła Baby Jagi”, organizowanym przez Stowarzyszenie Technicznych Szkół Lotniczych oraz Technikum nr 4 w Bytomiu. Celem konkursu było poszerzanie wiedzy lotniczej wśród młodzieży. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z wielu dziedzin lotniczych, w tym: historia lotnictwa, lotnictwo wojskowe, podstawy nawigacji lotniczej, podstawy konstrukcji lotniczych, podstawy prawa lotniczego i ruchu lotniczego, podstawy napędów lotniczych, podstawy frazeologii lotniczej w języku angielskim oraz rozpoznawanie statków powietrznych i ich elementów ze zdjęć. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół lotniczych z Bytomia, Katowic, Dęblina, Bydgoszczy, Malborka, Częstochowy. Uczestnicy konkursu wysłuchali także prezentacji pracodawców , w tym Lein Tech, LS Aiport Services, Airbus.