Kraków Airport

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Kraków Airport

W dniu 4 kwietnia 2018 r.  uczniowie Technikum nr 4 Transportowego mieli okazję zwiedzać Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice.  Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport to unikatowy w skali kraju  ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację. Odwiedzili go uczniowie naszego Technikum  uczący się w zawodach: technik lotniskowych służb operacyjnych, technik eksploatacji portów i terminali, technik spedytor. Uczestnicy wycieczki wzięli uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych realizowanych w pomieszczeniach Centrum Edukacji Lotniczej zaaranżowanych na terminal pasażerski oraz wyposażonych w specjalistyczną infrastrukturę terminalową (m.in. Punkt Informacji Lotniskowej, stanowiska Check-in, Punkt Kontroli Bezpieczeństwa). Podczas zajęć precyzyjnie omówiona została ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, tj. niezbędne czynności, jakich musi dokonać pasażer przed rozpoczęciem podróży samolotem. Atrakcją dla młodzieży było zobaczenie robota humanoidalnego wchodzącego w interakcje z odwiedzającymi.  Podczas spotkania  zawodoznawczego odbyła się projekcja filmu przedstawiającego wymogi stawiane przyszłym pracownikom oraz prezentującego stanowiska pracy na krakowskim lotnisku. Dodatkowym urozmaiceniem wycieczki było zwiedzanie wraz z przewodnikiem terminala pasażerskiego Kraków Airport oraz wyjście na taras widokowy. W przyszłym roku szkolnym uczniowie ponownie przyjadą do Balic, tym razem na tygodniowy staż.