Koło Krajoznawczo-Turystyczne

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Koło Krajoznawczo-Turystyczne

W ostatnich dniach września w Technikum nr 4 Transportowym odbyło się spotkanie inicjujące działalność Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego w nowym roku szkolnym. Gościem specjalnym był przewodnik PTTK pan Paweł Barów, z którym Technikum współpracuje od ubiegłego roku szkolnego. Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat historii Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i dowiedzieli się o jego bieżącej działalności. Poznali również, jakie są możliwości zdobywania Górskiej Odznaki Turystycznej GOT oraz Krajoznawczej Odznaki Miasta Sosnowiec KOMS. Opiekunka koła - pani Justyna Nowak zapoznała również uczniów z podstawowym ekwipunkiem turysty na bliższe i dalsze wędrówki. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć także wyposażenie alpinistyczne. Na zebraniu przedstawiono również ofertę rajdów i wycieczek, w których uczniowie naszej szkoły będą mogli uczestniczyć. W tym roku szkolnym planowany jest między innymi udział uczniów w Rajdzie Młodzieży Zagłębia Dąbrowskiego na Halę Boraczą, Rajdzie Niepodległości do Trójkąta Trzech Cesarzy, Rajdzie Szlakami Powstania Styczniowego, wycieczce Szlakami Pułku Lotnictwa Kraków a także w rajdzie "Koleją w poszukiwaniu wiosny". Zapraszamy do wspólnych wędrówek!