Keep calm and no stress

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Keep calm and no stress

Keep calm and no stress

W czwartek 7 grudnia uczniowie klas maturalnych Technikum nr 4 Transportowego uczestniczyli w wykładzie dotyczącym radzenia sobie ze stresem. Egzamin dojrzałości z pewnością zalicza się do wydarzeń powodujących duże napięcie, stąd inicjatywa spotkania, którego głównym celem było dostarczenie uczestnikom wiedzy i narzędzi umożliwiających radzenie sobie w sytuacjach stresowych. Zajęcia prowadziła Pani Alicja Dobrowolska absolwentka psychokryminalistyki, studentka psychologii, na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Definiowanie stresu, wskazanie jego pozytywnych i negatywnych oddziaływań oraz wpływu na organizm to najważniejsze zagadnienia poruszane w czasie spotkania. Ponadto uczniowie zostali zapoznani z metodami radzenia sobie ze stresem przedegzaminacyjnym, w tym z technikami  relaksacyjnymi. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, skorzystała też z indywidualnych konsultacji. Pozostaje nam już tylko życzyć naszym przyszłym absolwentom sukcesów na majowych egzaminach.