III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Transporcie Kolejowym

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Transporcie Kolejowym

Już po raz trzeci w murach Akademii WSB W Dąbrowie Górniczej odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Transporcie Kolejowym organizowany przez Katedrę Transportu i Informatyki. III edycja wydarzenia zgromadziła ponad 100 uczniów z 16 szkół z terenu całego kraju, w tym 14 uczniów klasy 4KT i 4LT z naszej szkoły, którzy postanowili spróbować swoich sił w teście sprawdzającym szeroko pojętą wiedzę w zakresie transportu kolejowego.

Zainteresowanie konkursem, jak co roku, było spore ze względu na nagrody możliwe do zdobycia, wśród których najcenniejszymi były Złote Indeksy uprawniające do bezpłatnych studiów inżynierskich na kierunku Transport w Akademii WSB. Z tego też powodu test, z którym musieli zmierzyć się uczniowie nie należał do prostych, a dobry wynik zarezerwowany był wyłącznie dla prawdziwych miłośników kolei, których wiedza wykraczała znacząco poza materiał opanowywany w szkole.

Podczas gdy uczniowie zmagali się z testem, nauczyciele uczestniczyli w spotkaniu w trakcie którego poruszano temat przyszłości kształcenia w zawodzie kolejarza, współpracy pracodawców ze szkołami  oraz rozwoju kolei.W dyskusji uczestniczył Prezes PKP PLK S.A. Warto przypomnieć że nasza szkoła ściśle współpracuje z PKP PLK S.A., gdzie nasi uczniowie m.in. realizują praktyki oraz mogą liczyć na stypendia i zatrudnienie zaraz po ukończeniu szkoły.