II Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> II Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 21 grudnia cała społeczność szkolna uczestniczyła w II Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, zorganizowanym przez p. Ewę Skotniczną i Samorząd Szkolny. Celem konkursu było podtrzymywanie pięknej tradycji wspólnego kolędowania. W trakcie apelu uczniowie mogli dowiedzieć się o  wieczerzy wigilijnej, dzieleniu się opłatkiem i śpiewaniu kolęd, które są symbolami wzajemnej jedności, miłościi pokoju, a także historii słowa kolęda, które przed wiekami oznaczało „pierwszy dzień miesiąca”. Dzisiaj w Polsce ilość znanych i opisanych kolęd osiąga liczbę ponad pół tysiąca. W II Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek wystąpiły klasy: 1EO, 1EL, 1ST, 2EL, 3KS i 3ST– zwycięzcy poprzedniej edycji konkursu, 4KT oraz  Olaf Szkop – przedstawiciel klasy 1KT.

Jury konkursowe, pod przewodnictwem p. dyrektor Ewy Bartosińskiej, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, poprawność wykonania, ogólny wyraz artystyczny  oraz dodatkowe atuty prezentacji, przyznało pierwsze miejsce klasie 4KT wraz z wychowawcą p. Joanną Czuber za interpretację kolędy „Cicha noc”. Nagrodę indywidualną otrzymał uczeń klasy 1KT – Olaf Szkop, za wykonanie pastorałki „Radość dziś nastała”.Gratulujemy!

Pani dyrektor składając wszystkim życzenia świąteczne zaprosiła do wspólnego kolędowania w przyszłym roku. Po apelu młodzież uczestniczyła w klasowych spotkaniach wigilijnych.

Autorami zdjęć są: Kosma Klejnowski 2ST i Adam Siedlecki 3EO.