I Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> I Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

22 grudnia br. cała społeczność szkolna uczestniczyła w I Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, zorganizowanym przez p. Ewę Skotniczną, p. Joannę Czuber

oraz Samorząd szkolny. Celem konkursu było pielęgowanie pięknej tradycji wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. W konkursie uczestniczyły klasy: 1KT, 1EL, 2ST, 2KS, 2EL, 2EO, 3ET, 3KT, 3LT.

Przy okazji konkursu uczniowie mogli poznać historię  kolęd, które „przywędrowały”

do Polski z Zachodu, a także najstarszą polską kolędę:  „Zdrów bądź królu anjelski" napisaną w 1424 r.

Jury konkurowe, pod przewodnictwem p. dyrektor Ewy Bartosińskiej,  zdecydowało przyznać pierwsze miejsce klasie: 2ST za dobór repertuaru oraz  ogólny wyraz artystyczny. Drugie miejsce zajęła klasa 2KS, a trzecie – klasa 3KT. W czasie obrad szkolnego jury, uczniowie, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, wysłuchali opisu tradycyjnej wigilii zamieszczonego w powieści „Chłopi” Władysława Reymonta, którą przedstawili uczniowie kl. 3KT i 2EL.

Pani dyrektor,  składając świąteczne życzenia,  podziękowała wszystkim uczestnikom konkursu i zaprosiła do wspólnego kolędowania za rok.

Po apelu wszyscy uczniowie udali się do swoich klas, aby uczestniczyć w spotkaniach wigilijnych.