I Ogólnopolski Zjazd Szkół Kolejowych w Krakowie

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> I Ogólnopolski Zjazd Szkół Kolejowych w Krakowie

W dniach 08.06.-10.06.2018 uczniowie Technikum nr 4 Transportowego uczestniczyli w I Ogólnopolskim Zjeździe Szkół Kolejowych w Krakowie. Organizatorem zjazdu był Zespół Szkół nr 1  im. św Rafała Kalinowskiego Technikum Komunikacyjne nr 25 w  Krakowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie – przedstawiciele wszystkich kierunków kształcenia.

Dzień pierwszy zjazdu to zwiedzanie Muzeum Lotnictwa Polskiego a następnie cykl wykładów w Instytucie Pojazdów Szynowych Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej im.  Tadeusza Kościuszki oraz prezentacja symulatora tramwaju NGT6. W tym dniu odbył się Quiz wiedzy o transporcie, podczas którego rywalizowało ze sobą 5 grup uczestników zjazdu. W każdej grupie znajdowali się przedstawiciele wszystkich szkół uczestniczących w zjeździe. Sobota upłynęła na wykładach oraz  szkoleniach a następnie coś dla ducha...zwiedzanie Krakowa, przejście Traktem Królewskim. W niedzielę relaks, wycieczka do Wieliczki  i uroczyste zakończenie zjazdu.

Dziękujemy za zaproszenie, obiecujemy że na kolejny również pojedziemy :)