Dziewczyny na Politechniki

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dziewczyny na Politechniki

W dniu 30 marca 2017r. ruszyła ogólnopolska akcja "Dziewczyny na Politechniki!". Dni otwarte na uczelniach ścisłych mają zachęcić przyszłe studentki do przyjścia i podjęcia nauki na uczelniach technicznych. Również uczennice klasy 2ET Technikum nr 4 Transportowego uczestniczyły w tej akcji i wraz z opiekunami odwiedziły Wydział Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach.  Ten dzień był okazją do przeprowadzenia ciekawych doświadczeń, uczestnictwa w warsztatach,  rozmów z kobietami – inżynierami i  poznania kierunków inżynieryjnych prowadzonych przez Politechnikę Śląską.

Zdaniem zwiedzających, dobrze jest być inżynierem w dzisiejszych czasach. Rynek pracy jest chłonny, a absolwenci kierunków technicznych są poszukiwani i chętnie zatrudniani, zarówno w Polsce, jak i na świecie.