Dzień kolejarza na festynie Kolei Dolnośląskich w Legnicy

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dzień kolejarza na festynie Kolei Dolnośląskich w Legnicy

Nietypowy sposób na uczczenie Dnia Kolejarza znaleźli uczniowie naszego Technikum. W dniu 26.11.2017 w Legnicy na Dolnym Śląsku odbył się festyn rodzinny połączony z obchodami Dnia Kolejarza. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 3KT: Mateusz Hołdowicz, Kamil Milewski, Tymoteusz Muszala oraz Adrian Półtorak.  Nasi uczniowie wyruszyli z Katowic już o godzinie 7:02,  z ciekawością i niecierpliwością oczekując na prezentację  najnowszego nabytku Kolei Dolnośląskich czyli pociągu typu EZT 45WE typu IMPULS wyprodukowanego przez firmę Newag.  Po dojechaniu do Wrocławia  i przejściu na specjalny pociąg  „Promocyjny” o numerze 66201,  który był zestawiony z podwójnego składu 45WE, uczniowie wyruszyli nim w kierunku Legnicy.  Po dotarciu do Legnicy,  uczniowie znaleźli czas na zwiedzenie zabytkowego  miasta oraz Zamku Piastowskiego.

Mieli również okazję do sprawdzenia swojej wiedzy  na temat  kolei  dolnośląskiej biorąc udział w konkursach  tematycznych i historycznych.  O godzinie 16 duet Impulsów opuścił legnicki dworzec by wyruszyć w trasę powrotną do Wrocławia Głównego jako 66206, osiągając  prędkość 160km/h.

Nie tylko pociągi Intercity mogą jeździć z tak dużą  prędkością ,  również Koleje Dolnośląskie przygotowują  uruchomienie w przyszłości lokalnych połączeń do różnych miast w  województwie dolnośląskim.  W drodze powrotnej nasi uczniowie zachowali czujność, zwracając uwagę obsłudze pociągu na awarię drzwi. Szybko usunięta  usterka  pozwoliła podróżnym dotrzeć  na czas do celu podróży.