Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to nie tylko święto nauczycieli, ale całej szkolnej społeczności. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, w czasie której wicedyrektor CKZiU pani Ewa Bartosińska złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim pedagogom i pracownikom Technikum nr 4.Tradycyjnie już dzień 14 października był okazją do nagrodzenia wyróżniających się nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi naszej szkoły. Zapoznając społeczność szkolną z nazwiskami osób nagrodzonych, pani Dyrektor dziękowała wszystkim pracownikom za ich pracę na rzecz szkoły i zaangażowanie w działania dydaktyczno-wychowawcze. Nie zabrakło życzeń od Samorządu Szkolnego, laurek i kwiatów, a zwieńczeniem uroczystości był program artystyczny, przygotowany przez młodzież pod kierunkiem pani Joanny Czuber, według Jej autorskiego scenariusza. Dzięki recytatorskim, wokalnym i instrumentalnym popisom naszych uczniów mogliśmy przenieść się w bardziej i mniej odległą przeszłość naszego miasta i po raz kolejny uświadomić sobie, jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu wiedza, zwłaszcza ta dotycząca „małej Ojczyzny”. Występ został przyjęty bardzo entuzjastycznie, a brawa nie milkły przez wiele minut. W taki sposób zgromadzona w sali gimnastycznej publiczność nagradzała zaangażowanie młodych artystów i ideę spektaklu. Należy podkreślić, że gościnnie w spektaklu wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Ten sam program artystyczny uświetnił  uroczystość Miejskich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w Sali Widowiskowo-Koncertowej Muza. Również i tym razem artystyczne popisy dzieci i młodzieży zostały przyjęte owacją na stojąco. Gratulujemy udanego występu!

Autorzy zdjęć: Mateusz Hołdowicz i Kosma Klejnowski