Dzień Bezpieczeństwa

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dzień Bezpieczeństwa

W dniu 3 czerwca uczniowie naszej szkoły włączyli się w organizację Dnia Bezpieczeństwa w Sosnowcu. Organizatorem akcji jest Zakład Linii Kolejowych w Sosnowcu oraz Komisariat I Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Impreza  odbywała się na peronie pierwszym stacji kolejowej i na boiskach szkolnych CKZiU. Uczniowie klas kolejowych naszego Technikum wraz z opiekunami p. Robertem Jastrzębskim i p. Krzysztofem Czyżem zorganizowali na peronie stanowiska informacyjne prezentujące aktualne kierunki kształcenia. Podobne stanowisko usytuowane było także na terenie szkoły, tuż obok zabytkowej lokomotywy TY 51-133. Uczniowie oraz absolwenci szkoły zachęcali do obejrzenia jej  wnętrza, zwiedzający nagradzani byli drobnymi upominkami. Wśród atrakcji Dnia Bezpieczeństwa wymienić można: symulator jazdy samochodem, radiowóz i sprzęt policyjny, naukę udzielania pierwszej pomocy, pokaz ratownictwa medycznego z instruktażem, drezynę hydrauliczną, żuraw kolejowy EDK 750, oraz symulację wyciągania poszkodowanego z wraku uszkodzonego samochodu. Na torach zaś prezentowały się lokomotywy PKP CARGO tj. ET22-660 i SM42-1275, UNIMOG (samochód mogący poruszać się zarówno po szosie  jak i torach kolejowych) oraz drezyna hydrauliczna i żuraw EDK -750.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających, a wśród gości był także  pan Arkadiusz Chęciński, Prezydent Miasta Sosnowca.

Autorem zdjęć jest uczeń klasy 1EO Adam Siedlecki.