„Dziady” w Teatrze Śląskim

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> „Dziady” w Teatrze Śląskim

Powtórka przed maturą? Przygotowanie do sprawdzianu? Wstęp do omówienia lektury na lekcji?  Przyjemność obcowania z żywym słowem i podziwianie mistrzowskiej gry aktorskiej? Każdy powód jest dobry do tego, by wybrać się na „Dziady” do Teatru im. S. Wyspiańskiego w Katowicach. 8 listopada, niemal w przededniu 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, 25 uczniów T-4 zdecydowało się spędzić listopadowe popołudnie z tekstem na wskroś romantycznym i narodowym. Na chwilę wróciliśmy myślą i sercem do trudnych czasów niewoli i walki z zaborcą. „Dziady” w interpretacji Teatru Śląskiego nie są spektaklem nowym, ale wciąż przyciągają tłumy widzów spragnionych kontaktu ze sztuką skłaniającą do poważnej refleksji nad naszą polską historią i mentalnością. Cieszymy się, że Nas tam nie zabrakło!