Dni Otwarte w zajezdni autobusowej w Zagórzu

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dni Otwarte w zajezdni autobusowej w Zagórzu

W dniu 19.05.2017r. odbyły się Dni Otwarte w zajezdni autobusowej Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej  w Sosnowcu Zagórzu. Nasze Technikum reprezentowali  uczniowie: Adrian Półtorak, Tomek Płatek, Szymek Piechota i Daniel Mrozik z klasy II KT. Podczas wizyty w sosnowieckiej zajezdni uczniowie mieli możliwość  zobaczyć  zarówno nowoczesne, niskoemisyjne autobusy, jak i pojazdy zabytkowe przeznaczone do specjalnych celów. Do największych atrakcji należały niewątpliwie : przejażdżka Jelczem M11 z 1988 r.,   możliwość obejrzenia autobusu od spodu którym był  „Solaris Urbino18 III Hybryd” z 2011 r. przejazd autobusem przez automatyczną myjnię nowym pojazdem zakupionym w 2017 r. Solaris Urbino 12 IV.  Dodatkowych wrażeń dostarczyła zwiedzającym możliwość odegrania roli  kierowcy poprzez zajęcie jego miejsca w Jelczu „Ogórku” z 1974 r. czy Ikarusie 280.26 z 1986 r. Do zajezdni przybyli przedstawiciele władz miasta oraz ogólnopolskie media. Podczas drogi powrotnej do szkoły nasi uczniowie natrafili na niespodziankę. Do zajezdni wjechał Ikarus 280.26 #1145 z 1982 r.  z Pogotowia Technicznego holując osiemnastometrowego Mercedesa-Benz 0530G #530.

Autorem zdjęć jest Adrian Półtorak.