Debata o przyszłości motoryzacji.

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Debata o przyszłości motoryzacji.

W dniu 26 listopada, w sosnowieckiej Mediatece odbył się Dialog Obywatelski – dyskusja o „Przyszłości przemysłu motoryzacyjnego w Europie” z udziałem Komisarz Elżbiety Bieńkowskiej, Prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego, Prezesa Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych Marcina Korolca. W debacie wzięli udział uczniowie naszego technikum – spedytorzy z klasy 2 ST. W trakcie debaty poruszane były  problemy związane z przyszłością polskiego i europejskiego sektora motoryzacyjnego w odniesieniu do funkcjonowania rynku lokalnego. Dyskusja toczyła się głównie wokół zagadnień związanych z technologiami bezemisyjnymi, trudnościami związanymi z wprowadzeniem do użytku samochodów elektrycznych, produkcją i utylizacją baterii do tych samochodów, zmianami klimatycznymi i ochroną środowiska. Uczestnicy debaty mieli również okazję poznać jakie jest stanowisko władz lokalnych wobec rewolucji technologicznej w przemyśle motoryzacyjnym.