Akcja "Pola nadziei"

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Akcja "Pola nadziei"

13 października 2017r. uczniowie z klasy 1KT z opiekunkami Klubu Ludzi Nieobojętnych , panią Kingą Chlebdą i panią Małgorzatą Sobaszek, włączyli się w ogólnopolską Akcję "Pola nadziei".

Na szkolnym patio posadzili żonkile, które są międzynarodowym symbolem nadziei i łączą ludzi zdrowych z ludźmi dotkniętymi chorobą nowotworową. Celem tej akcji jest szerzenie idei hospicyjnej, uwrażliwienie młodzieży na potrzeby chorych i zachęcanie do udziału w wolontariacie na rzecz Hospicjum św. Tomasza  Apostoła w Sosnowcu. Ciąg dalszy przedsięwzięcia przewidziany jest na wiosnę i będzie obejmował m.in. zbiórkę publiczną, koncerty, konkursy i Marsz Nadziei. Wolontariuszy chętnych do współpracy zapraszamy!!!