Akademia Lotnicza w Krakowie

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Akademia Lotnicza w Krakowie

Grupa czternastu uczniów z klasy 3ET kształcących się w zawodzie Technik eksploatacji portów i terminali przebywała na tygodniowym stażu w Akademii Lotniczej w Krakowie. W dniach 16-22 kwietnia młodzież odbyła przeszkolenie związane ściśle z kierunkiem kształcenia. Podczas stażu uczniowie doskonali swą wiedzę korzystając z  bloku zajęć teoretycznych w wymiarze 35 godzin. Część praktyczna szkolenia odbywała się w służbie „Need Help? Potrzebujesz Pomocy?” w bloku 20-godzinnym w terminalu pasażerskim Kraków Airport. W programie zajęć była m.in. seria wykładów z zakresu historii lotnictwa, pracy lotniska, transportu lotniczego, zawodów na lotnisku, j. angielskiego na lotnisku, turystyki w lotnictwie oraz towarów w ruchu lotniczym i zwierząt na służbie. Dokładnie omówiono ścieżki pasażera odlatującego oraz przedstawiono topografię krakowskiego lotniska połączoną z zajęciami w terenie. Uczestnicy stażu odbyli również zajęcia na symulatorze lotu oraz wirtualnym symulatorze pracy Koordynatorów Ruchu Lotniczego Naziemnego. W specjalnie przygotowanym w tym celu pomieszczeniu - tzw. VR Marshaller Room, najbardziej aktywne osoby miały szansę stanąć na wprost parkującego samolotu i dzięki odpowiednim gestom skierować go na właściwe miejsce postojowe. Do udziału w bezpłatnych praktykach w ramach 12. edycji programu Need Help? zostali zaproszeni: Justyna Bałaban, Andżelika Makowska, Łukasz Osuch i Marcin Sołtys.